راهنمای خرید گل مصنوعی و استفاده از آن در تکمیل دکوراسیون منزل

خرید گل مصنوعی همیشه کار ساده ای نیست چرا که امروزه تنوع این محصولات تزئینی خیلی زیاد است و از مواد مختلفی ساخته می شوند که هرکدام مزایا و معایب خودش را دارد. ما چند نوع از بهترین گلهای موجود در بازار را که خیلی واقعی به نظر می رسند در این یادداشت معرفی خواهیم کرد.

راهنمای خرید گل مصنوعی و استفاده از آن در تکمیل دکوراسیون منزل

قیمت گل های مصنوعی می تواند خیلی متفاوت باشد و این معمولا به مواد بکار رفته در فرایند تولید آن مربوط می شود. تولید این محصولات به نیروی کار کارگری وابسته است و از این رو محصولات وارد شده از چین و تایلند و کشورهای مشابهی که دستمزد کارگر در آن ها پائین تر است قیمت بسیار ارزان تری دارند. اما تشخیص این که علت ارزان بودن یک گل مصنوعی به دلیل مواد اولیه آن بوده یا به علت دستمزد کارگر دشوار است. معمولا گل هایی که واقعی تر به نظر می رسند گران تر هستند.
خرید گل مصنوعی

هنگام خرید گل مصنوعی بهتر است به ساقه های آن توجه کنید چراکه نقش زیادی در واقعی به نظر رسیدن آن دارد. همه گل های مصنوعی ساقه های سیمی دارند. ساقه های گل های ابریشمی و لاتکس با پلاستیک پوشیده می شوند، اما گل های فوم دارای ساقه های نوار پیچی شده هستند که وقتی درکنار هم قرار می گیرند و ساقه هایشان پنهان می شود بهتر دیده می شوند.

گل مصنوعی ابریشمی + مجسمه های خوب گلدکیش

سنت ساخت گل ابریشم صدها سال قدمت دارد و گمان می رود که در آغاز از چین شروع شده است و دانش ساخت آن در قرن دوازدهم وارد ایتالیا شده و به یک کسب و کار تبدیل شده است. این گل ها می توانند بسیار واقعی به نظر برسند و اگر قصد خرید گل مصنوعی دارید یکی از بهترین گزینه ها بوده و محبوبیت بسیاری دارند. اما گل های ابریشمی با کیفیت می توانند بسیار گران قیمت باشند. البته با توجه به این که عمری بسیار طولانی دارند ارزش قیمتی که می پردازید را دارند.

مجسمهاین روزها گل های ابریشمی از ابریشم طبیعی ساخته نمی شوند بلکه از انواع پلی استر رایون یا پارچه های نخی ساخته می شوند که به تولید کننده این امکان را می دهد که رنگ ها و عملیات حرارتی ویژه ای را برای افزودن جزئیاتی از قبیل رگه های روی برگ ها و گلبرگ ها به کار برد.

گل های پارچه ای ساخت گلدکیش از این دسته هستند و تنوع بسیاری دارند که می توانید آن ها را از سایت های فروش آنلاین نظیر ناب و تک سفارش دهید. انواع مجسمه های تزئینی و کامیک گلدکیش و همچنین انواع متنوع گل های عرضه شده توسط این برند می تواند به شما در تکمیل دکوراسیون منزلتان کمک کند.

گلدکیش

گل های لاتکس

گل های لاتکس از قالب هایی که از گیاهان و گل های طبیعی گرفته شده اند، تولید می شوند، این به معنی واقعی تر بودن این گلهاست. از آنجایی که لاتکس مایع است می تواند رگه های روی برگ ها و گلبرگ ها و خطوط نامنظم روی گل ها را برجسته کند. گل مصنوعی باید هرچه بیشتر که می تواند شبیه به نسخه واقعی باشد و حس طراوت واقعی را ایجاد کند.

انواع محدودی از گل ها را به این شیوه می توان تولید کرد، از این رو انواع لاتکسی نیلوفرهای کاللا ، نیلوفرهای شرقی ، ارکیده و گل رز را می توانید پیدا کنید اما پیدا کردن نسخه های لاتکسی گل های دیگر سخت تر است. در صمن این محصولات برای کسانی که به لاتکس آلرژی دارند توصیه نمی شود.

گل های ساخته شده از فوم

گل های فوم انواع گوناگونی از رنگ ها را دارند و اغلب رزها را از فوم می سازند. همچنین انواع نیلوفرها، و میخک ها را از فوم می سازند. این گل ها ساقه های سیمی باند پیچی شده دارند و شاخ و برگ ندارند. خرید گل مصنوعی فوم برای تزئینات عروسی بسیار رایج است.

فارغ از این که برای چه مراسمی از آن ها استفاده می کنید گل های رز همیشه محبوب ترین نوع گل ها بوده اند. هم نوع طبیعی و هم نوع مصنوعی این گل ها با منحنی ها و خمیدگی های زیبایشان بسیار دوست داشتنی هستند. شرکت لینگ مامنت یکی از قدیمی ترین تولید کننده های انواع رز از فوم لاتکس است، که یکی از محصولات آن را در تصویر بالا می بینید.

چند توصیه درمورد نحوه استفاده از گل مصنوعی

بهتر است ساقه های این گل ها را مخفی کنید به این شکل که در گلدان هایی قرار دهید که داخل آن ها دیده نمی شوند و یا در صورت استفاده از گلدانهای شیشه ای با افزودن تزئینات یا بریدن ساقه ها آن ها را از دید خارج نمائید. تنها در صورتی که ساقه های خیلی واقعی داشته باشند می توانید اجازه دهید که در معرض دید قرار بگیرند. درنهایت بهتر است توجه ها را به روی گل ها جلب نمائید و دیده نشدن ساقه ها بهتر خواهد بود.

نکته بعدی مربوط به تعداد شاخه های گلی است که در یک دسته می چینید. استفاده از تعداد شاخه فرد حتی در دسته گلهای طبیعی نیز از قدیم توصیه می شده است. این توصیه در مورد دسته گل مصنوعی نیز صدق می کند. بهتر است از 3 یا 5 یا هفت شاخه گل در هر دسته استفاده نمائید چراکه تعداد شاخه فرد زیبا تر دیده می شود.

تلاش نکنید که چیدمان گل ها بی نقص باشد وجود نقص های کوچک بخشی از طبیعت است و هرچه تلاش کنید که گل های شما بدون نقص تر باشند درواقع مصنوعی تر به نظر خواهند رسید. هنگام خرید گل مصنوعی نیز سراغ محصولاتی بروید که نقص های کوچکی دارند اما طبیعی تر و درنتیجه زیباتر به نظر می رسند.

منبع

 

پاسخی بگذارید