دکوراسیون اتاق پذیرایی

راهنمای مبتدیان در دکوراسیون اتاق پذیرایی منزل

دکوراسیون اتاق پذیرایی معمولا مهمترین بخش از چیدمان منزل است اما اغلب مردم توجه کافی به آن نشان نمی دهند و در نتیجه با گذاشتن چند مبل به شکلی تکراری ظاهری خسته کننده به منزل خود می دهند.

راهنمای مبتدیان در دکوراسیون اتاق پذیرایی منزل

اگر شما به تازگی به فکر دکوراسیون خانه خود افتاده اید و اولین محل در لیست شما دکوراسیون اتاق پذیرایی است، احتمالا هنگام چیدن قطعات کنار یکدیگر در رسیدن به یک هارمونی و ظاهری هماهنگ دچار مشکل شده باشید. شما باید به فکر رنگی برای دیوار ها باشید، در حال حاضر چه نوع اثاثیه ای دارید و چه چیزی نیاز دارید، و این که چگونه آن ها را هماهنگ و تزئین کنید.

اما اولین چیزی که شما باید در موردش تصمیم بگیرید این است که سبک دکوراسیون شما چیست. نگاه کردن به عکس های دکوراسیون اتاق پذیرایی می تواند به شما در انتخاب کمک کند. دانستن این موضوع به شما نشانه هایی در مورد مسیر چیدمان می دهد که به انتخاب اثاثیه، رنگ ها و پوشش پنجره ها، پوشش کف و زیور آلات کمک می کند.

برای اینکه بتوانید ابتدا در ذهنتان به دکور مورد علاقه خود برسید ابتدا به نکات زیر توجه کنید:

اثاثیه

مشکل رایجی که مردم در دکوراسیون اتاق پذیرایی دارند این است که نمی دانند مبلمان و اثاثیه خود را چگونه باید بچینند. اغلب مردم یک کاناپه جلوی یکی از دیوارها می گذارند و دو صندلی روبروی آن و همین نهایت کاری است که انجام می دهند. اما چیدمان مبلمان کاری است که برنامه ریزی بیشتری می خواهد.

هنگام چیدن و هماهنگ کردن مبلمان باید به نکاتی توجه کرد. باید یک نقطه کانونی (نقطه ای در لحظه ورود به اتاق نگاه ها را به سمت خود جلب می کند) در نظر گرفت، ناحیه ای برای گفتگوها در نظر گرفت و به فضای رفت و آمد هم توجه داشت.

قالیچه ها

قالیچه ها می توانند نقطه مشکلی بزرگ و چالشی در دکوراسیون اتاق پذیرایی شما باشند. دلایل زیادی وجود دارد که لازم است از آن ها استفاده کنید. اما قبل از این که چیزی را تنها به خاطر این که از آن خوشتان آمده است بخرید، مطمئن شوید که همه حساب های تخمینی را در نظر گرفته اید.

مهمترین چیزی که باید در مورد قالیچه ها در نظر داشته باشید اندازه آنهاست. اگر قالیچه ای که استفاده می کنید خیلی کوچک باشد به نظر می رسد که کل اتاق از هم گسیخته است. پس از این که بهترین اندازه را برای دکوراسیون اتاق پذیرایی و هماهنگی با اثاثیه می دانید مطمئن شوید.

همه مبل ها باید روی فرش قرار بگیرند و از هر طرف بین لبه های فرش تا دیوار باید 25 تا 50 سانتیمتر فضای خالی وجود داشته باشد.

هنر

دیوارهای خالی نشانه ای از یک اتاق نیمه تمام است. این به معنی آن نیست که شما باید هر سانتیمتر از دیوار را پر کنید اما دکوراسیون دیوارها با آثار هنری اهمیت زیادی دارد. این کار مهم است اما برای اینکه منظره ای جلوه گر و منسجم داشته باشید نیازی به استفاده از آثار گران قیمت نیست.

چیزی که یک شخص به عنوان هنر تلقی می کند ممکن است با فکر شخص دیگری کاملا متفاوت باشد. بهترین کار این است که از غرایض خود پیروی کنید و چیزی را که دوست دارید برای دکوراسیون اتاق پذیرایی خودتان انتخاب کنید. می توانید در مورد این که چه چیزی را چگونه و به شکلی بر روی دیوار اتاقتان نصب کنید اطلاعاتی کسب کنید و سپس از قلبتان پیروی کنید.

منابع نور در دکوراسیون اتاق پذیراییچراغ ها

روشنایی و چراغ ها عنصر پیچیده ای از ترکیب هر اتاقی هستند. در اتاق های پذیرایی اهمیت آن کمتر از جاهایی مثل آشپزخانه است اما در مورد آن نکاتی است که باید در نظر بگیرید. مهمترین نکته این است که شما باید از هر سه نوع چراغ در دکوراسیون اتاق پذیرایی استفاده کنید. روشنایی محیطی، روشنایی وظیفه ای و روشنایی تاکیدی.

منابع نور باید در سطوح مختلفی از اتاق نصب شوند. از لوستر ها، چراغ های رو میزی و چراغ های دیواری استفاده کنید.

رنگ دیوارها

انتخاب رنگ صحیح چیزی است که خیلی از افراد را دچار چالش می کند. اشتباهی که اکثر مردم مرتکب می شوند این است که ابتدا رنگ دیوارها را انتخاب می کنند. رنگ کردن کار آسانی است و می تواند خیلی گران هم نباشد. پس هنگام دکوراسیون اتاق پذیرایی باید ابتدا قطعات گران قیمت را انتخاب کنید و سپس رنگ دیوارها را متناسب با آن ها انتخاب کنید.

اندازه ها

اهمیتی ندارد که روی کدام قسمت از اتاق کار می کنید، فرش ها ، پنجره ها یا چیدمان اثاثیه و مبل ها از این که اندازه های ایده آل آن ها و فضای لازم برای قرار گرفتن هر قطعه را می دانید ، اطمینان حاصل کنید. هیچکس نمی تواند این همه اندازه را به حاطر بسپارد و لزومی به حک کردن روی سنگ هم نیست ، اما بهتر است که یک دفترچه یادداشت داشته باشید.

در دکوراسیون اتاق پذیرایی قانونی کلی وجود ندارد که همه مجبور به اطاعت از آن باشند پس کاری کنید که منظره نهایی به چشمتان زیبا برسد و البته کاربرد وسایل را فراموش نکنید و فضای مورد نیاز برای آن را در نظر بگیرید.

تزئین نهایی

در پایان کار، دکوراسیون اتاق پذیرایی خود را با استفاده از ظروف و مجسمه های زیبا تکمیل کنید. برای تزئین نهایی می توانید بسته به سلیقه خود از اشیاء خلاقانه دیگری نیز استفاده کنید.

منبع:

https://www.thespruce.com/beginners-guide-decorating-living-rooms-2213483

پاسخی بگذارید