ظروف کریستال محبوب توسط چه برندهایی تولید و ساخته می شوند؟

راه اندازی یک کلکسیون کریستال فواید بسیاری دارد. بخشی از فایده آن ناشی از لذت داشتن آن است و بخشی دیگر از تماشای بزرگ شدن مجموعه است. اگر شما به زیبایی اشیاء ارزش قائل می شوید، جمع آوری قطعات منحصر به فرد ظروف کریستال می تواند برای شما لذت بخش باشد. این ظروف با ظرافتی که دارند در هر اتاق یا خانه ای که به نمایش گذاشته شوند، آن جا را با زیبایی و درخشندگی ممتاز خود تحت تاثیر قرار می دهند.

راهنمای راه اندازی و مراقبت از یک کلکسیون کریستال شخصی

در صورتی که تمایل دارید یک کلکسیون کریستال راه اندازی کنید، اما دقیقا نمی دانید که باید از کجا شروع کنید، این راهنما به شما کمک می کند تا سفر شگفت انگیز خود را آغاز کنید.

راه اندازی کلکسیون کریستال شخصی

بهترین راه برای شروع این است که ابتدا سوالات زیر را از خود بپرسید:

شما چه چیزی را جمع آوری می کنید؟

کریستال ها در رنگ ها و شکل های مختلف و متنوعی وجود دارند، همچنین آن ها اغلب به شکل ظروف غذاخوری شفاف از قبیل لیوان ها، کوزه ها، و تنگ ها، نیز در کنار دیگر اشکال استفاده می شوند. شما می توانید مشغول جمع کردن هر نوع قطعه کریستالی شوید یا فقط قطعاتی را که مشخصات خاصی دارند جمع آوری کنید.

شاید شما کریستال های آبی رنگ را دوست داشته باشید یا آن هایی را که حداقل سی سال سن داشته باشند جمع آوری کنید. انتخاب شما بر هزینه ای که برای جمع آوری کلکسیون کریستال خود خواهید پرداخت تاثیر اساسی خواهد گذاشت.

چرا کلکسیون کریستال جمع می کنید؟

اغلب مجموعه دارها، جستجوی خود را تنها بر اساس الهام محض پیش می برند. حالا چه عتیقه، سکه، یا باند های لاستیکی باشد. آن ها چیزهایی را جمع می کنند تنها به این دلیل که درکی از زیبایی آن ها دارند یا حسی انتزاعی نسبت به آن دارند. برخی دیگر مجموعه خود را به عنوان نوعی سرمایه گذاری می بینند که پس از جمع آوری آن ، در آینده می توانند به قیمت بالاتری بفروشند.

بسیاری از قطعات کریستال کمیاب، بخصوص آن ها که ساخته دست هنرمندان هستند یا توسط تولید کنندگان نامدار ظروف کریستال ساخته شده اند، با گذشت زمان ارزش بیشتری پیدا می کنند و کلکسیون کریستال شما را ارزشمند تر می سازند. سوال این است که آیا شما می توانید تنها بر اساس زیبایی، آن ها را ارزش گذاری کنید یا باید سود بالقوه نهفته در آن قطعات را در نظر بگیرید.

شما برای کلکسیون کریستال خود حاضرید تا کجا پیش بروید؟

مجموعه دار ها بر اساس فرمان قلبشان برای خرید اقدام می کنند، اگر چیزی ارزشمند باشید و در محدوده قیمتی آن ها قرار بگیرد آن قطعه را می خرند. به هر حال، یک قطعه کریستال معتبر هر چه که باشد ارزان نیست. حتی برخی قطعات را باید از خارج از کشور تهیه کنید.

ویژگی های مهمی از قبیل سن و محدودیت عرضه، هزینه ها را بالاتر هم خواهد برد. در طول زمان متوجه می شوید که پول خیلی زیادی برای جمع آوری و بزرگ تر کردن کلکسیون کریستال خود خرج کرده اید. در صورتی که منابع شما بطور واضح محدود است، گذاشتن یک محدوده قیمت برای آثاری که می خرید، به شما در کنترل مجموعه کمک خواهد کرد.

کلکسیون کریستال خانه واترفورد

 

پس از پاسخ به این سوالات، شما باید به عنوان یک مجموعه دار، درک خودتان را از انگیزه جمع آوری کلکسیون کریستال توسعه دهید. پاسخ هایتان به عنوان راهنما و کمک، می تواند در آینده، زمانی که شما باید در مورد این که یک قطعه خاص یا بطور کلی قطعاتی را خریداری کنید، تصمیم های سختی بگیرید به شما کمک کند.

مراقبت و نمایش کلکسیون کریستال

کریستال ها با گذشت زمان تبدیل به عتیقه می شوند، اما اگر شما از آن ها به درستی مراقبت نکنید برای همیشه دوام نمی آورند. برای نگهداری از کلکسیون کریستال خود به موارد زیر دقت کنید:

بلافاصله بعد از هر بار استفاده، ظروف کریستال خود را با آب گرم و مایع ظرفشویی و یک پارچه نرم تمیز کنید.

اگر برای نگهداری هر نوع مایعی مورد استفاده قرار گرفته باشد به سرعت مایع داخل آن را خالی کنید و کریستال را بشورید تا لک نشود. توجه داشته باشید که حتی آب هم در صورت بی توجهی می تواند موجب لک شدن آن شود.

در صورتی که بر روی ظروف کریستال لکی افتاده باشد فورا با مقداری سرکه و یک پارچه نرم تمیز کنید یا ظرف کریستال را درون آبی که به اندازه نصف ظرف مواد شوینده در آن مخلوط شده باشد غوطه ور نمائید. همچنین شما می توانید از ساینده های خفیف مانند برنج یا پوسته تخم مرغ شکسته شده استفاده نمائید.

نگذارید تا ظرف کریستال شسته شده، خودش در معرض هوا خشک شود. از یک پارچه نرم تمیز برای خشک کردن آن ها استفاده کنید.

کلکسیون کریستال خود را برای جلوگیری از آسیب طوری نگهداری کنید که سر آن راست به سمت بالا باشد.

اگر برای خوردن یا سرو کردن غذا و سوپ از ظروف کلکسیون کریستال خود استفاده می کنید ، برای جلوگیری از ترک خوردن ظرف حتما از قاشق های چوبی بجای قاشق فلزی استفاده کنید.

هرگز کلکسیون کریستال خود را در معرض تغییرات دمای شدید قرار ندهید و از برخورد سطح بدون پوشش آن با شعله های آتش جلوگیری کنید.

از آن ها برای گرم کردن غذا در مایکروویو یا برای نگهداری غذا در فریزر استفاده نکنید.

هرگز لیوان های کلکسیون کریستال خود را روی همدیگر قرار ندهید.

منبع:

https://www.biltmoreloanandjewelry.com/blog/starting-crystal-collection/

پاسخی بگذارید